Wysokość odszkodowania.

#1 2014-07-09 18:19:24
ardekkk

2014-07-09

Witam.
Ubezpieczyciel proponuje mi wypłatę 25,000 zł za śmierć mojej siostry (zginęła w 2006r w wypadku samochodowym, sprawcą wypadku był jej znajomy ona była pasażerką kierowanego przez niego samochodu).
Zgadzać się na tę kwotę? Czy próbować wywalczyć coś więcej?
Dodam jeszcze to, że jest to 1/3 kwoty jaką dostała od ubezpieczyciela moja matka.

#2 2015-02-07 09:53:00
kaszalek

2015-02-07

Re: Wysokość odszkodowania.

a moze zgłosisz sie do jakiejś firmy która się tym zajmie? ja swoją sprawę 3 lata temu oddałam w ręce Votum i powiem ze nie dość że miałam spokojną głowę to jeszcze dostałam odszkodowanie wyższe niż się spodziewałam!smile

#3 2015-02-09 15:50:18
Witek Chudziak

2015-02-09

Właśnie się zastanawiam czy skorzystać z tego typu firmy, dokladniej castellum, która zajmuje się uzyskiwaniem odszkodowania z OC, bo zawsze coś tam człowiek więcej może zyskać, chyba nic nie stracę, jak sie do nich zgłoszę, co sądzicie?

#4 2015-02-10 18:00:03
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

Homka napisał:

Witam

.Prawnicy wywalczyli dla mnie kilkakrotnie wiecej niz proponowal ubezpieczyciel, dodam ze wywalczyli rowniez

To niech Pani wklei decyzję o wypłacie lub wyrok sądu ? smile Bo jakoś tak mało wiarygodnie to brzmi, chyba na forum jest nowy agent po szkoleniu z naganiania smile

#5 2015-02-16 16:59:03
pzomonika

2015-02-16

Pani sprubuje jeszcze podpytać o firmy , które pośredniczą, ale suma summarum są w stanie wywalczyć kilkakrotnie więcej .
Sama też kilka lat temu musiałam podjąć podobną decyzję.

#6 2015-02-17 11:51:09
kaboom

2015-02-17

Mi za śmierć brata ubezpieczalnia wypłaciła 15 tysięcy. Zgłosiłam się do Kancelarii z Gdańska (Modus), prowadzą mi teraz sprawę w sądzie. Za 10% plus VAT złożyli pozew o 40 tysięcy. Do tego dali mi radcę prawnego za darmo.
Wydaje mi się, że przy takich dużych sprawach trzeba korzystać z prawnika. Inaczej ubezpieczalnie "zjedzą" nasze pieniądze.

#7 2015-03-05 23:03:56
kamilnowak

2015-03-05

Witam, walczyć trzeba o więcej.

Kwota roszczenia zależy od relacji, emocji, bólu, traumy.... tutaj nie ma określonych sum. Wszystkie sprawy są indywidualnie oceniane. Nie ma  co sugerować się postami, bo większość to agenci, którzy wymyślają, żeby zdobyć klienta smile

#8 2015-10-14 18:53:16
budrys70

2012-01-18

EmilEuco napisał:

ardekkk napisał:

Witam.
Ubezpieczyciel proponuje mi wypłatę 25,000 zł za śmierć mojej siostry (zginęła w 2006r w wypadku samochodowym, sprawcą wypadku był jej znajomy ona była pasażerką kierowanego przez niego samochodu).
Dodam jeszcze to, że jest to 1/3 kwoty jaką dostała od ubezpieczyciela moja matka.

witam
kwote jaka Pani pproponuja jest bardzo zanizona
Inni czlonkowie rodziny staraja sie o zadosc uczynien
Witam
Miałeś/aś wypadek będąc : kierowcą, pasażerem, pieszym, rowerzystą?
Za smiertelny wypadek osobowy możemy cofnąć się 20 lat
Za szkode osobową i rzeczową 3 lata
Pomożemy skutecznie uzyskać odszkodowanie za:
szkody osobowe i rzeczowe z OC samochodu sprawcy
Wypadki w gospodarstwach rolnych w zakresie OC rolnika
Błedy medyczne i wypadki przy pracy
Nie pobieramy opłat wstępnych dojeżdżamy do klienta
Za uszkodzony samochód otrzymasz samochód zastępczy
Europejskie Centrum odszkodowań
Emil Dana
Tel 660-542-676

Oj Panie Agencie z EUCO ..trzeba się podszkolić z prawa cywilnego .  Cofnąć się o 20 lat wstecz to możecie tak jak i każda inna kancelaria nie tylko za wypadki śmiertelne ale za wszystkie wypadki drogowe w których toczyło się postępowanie karne i zapadł wyrok Sądu. Cofnąć się o trzy lata do tyło można jedynie w przypadku tzw. kolizji drogowych . Są to wszystkie zdarzenia w ruchu drogowym gdzie nie wystąpiły obrażenia ciała osób poszkodowanych naruszające czynności ciała powyżej dni siedmiu. Regulamin tego forum zakazuje traktowania forum jako reklamy . Dlaczego moderator nagminnie nie reaguje na łamani regulaminu na tym forum??

#9 2015-10-15 09:54:16
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

budrys70 napisał:

EmilEuco napisał:

ardekkk napisał:

Witam.

witam
kwote jaka Pani pproponuja jest bardzo zanizona
Inni czlonkowie rodziny staraja sie o zadosc uczynien
Witam
Miałeś/aś wypadek będąc : kierowcą, pasażerem, pieszym, rowerzystą?
Za smiertelny wypadek osobowy możemy cofnąć się 20 lat
Za szkode osobową i rzeczową 3 lata
Pomożemy skutecznie uzyskać odszkodowanie za:
szkody osobowe i rzeczowe z OC samochodu sprawcy
Wypadki w gospodarstwach rolnych w zakresie OC rolnika
Błedy medyczne i wypadki przy pracy
Nie pobieramy opłat wstępnych dojeżdżamy do klienta
Za uszkodzony samochód otrzymasz samochód zastępczy
Europejskie Centrum odszkodowań
Emil Dana
Tel 660-542-676

Oj Panie Agencie z EUCO ..trzeba się podszkolić z prawa cywilnego .  Cofnąć się o 20 lat wstecz to możecie tak jak i każda inna kancelaria nie tylko za wypadki śmiertelne ale za wszystkie wypadki drogowe w których toczyło się postępowanie karne i zapadł wyrok Sądu. ?

Raz jeszcze proszę o podanie podstawy prawnej która pozwala się "cofnąć" do wypadków które miały miejsce 20 lat temu. I nie chodzi mi o sam przepis art. 442(1) k.c. bo ten znam, ale o przepis który pozwala zadziałać prawu wstecz, bo zmiana art. 442(1) k.c. weszła w życie w  08.2007 r. Idąc tokiem Państwa rozumowania w chwili wejścia w życie ustawy o zmianie k.c. w zakresie przedawnienia  można było robić wypadki z 1987 r. (2007 wejście w życie ustawy - 20 lat). Ciekawe historie smile

Z niecierpliwością czekam na podstawę prawną smile

#10 2015-11-13 11:10:10
Michal_

2015-10-26

Hehehe, a może do prawnika zajmującego się odszkodowaniami i prowadzącemu konkurencyjną kancelarię do np. DRB? Tym bardziej, że cenowo dla klienta wychodzi taniej smile

#11 2015-11-16 11:12:01
Michal_

2015-10-26

TeresaR napisał:

...Chcę podkreślić, że żaden prawnik nie poprowadzi dobrze sprawy z korzyścią dla klienta za darmo. Proszę o rozmowę 532462020. TeresaR

A czy Pani mocodawca poprowadzi dobrze sprawę z korzyścią dla klienta za darmo? Bo jeżeli mówimy "za darmo" to oznacza to brak jakiejkolwiek opłaty?

#12 2016-08-12 09:46:58
klewko

2016-08-12

Witam potrzebuje informacji na temat umowy z euco, czy moge zerwać ja bez poniesienia dodatkowych kosztów. Obecnie została juz podpisana ugoda przez euco z pzu. mam wyplacaną tylko rente z pzu. po zerwaniu umowy chciałabym skapitalizować tą rente. czy bede miala z teo tytułu jakieś nieprzyjemności ze strony euco?

#13 2016-08-17 11:17:20
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

klewko napisał:

Witam potrzebuje informacji na temat umowy z euco, czy moge zerwać ja bez poniesienia dodatkowych kosztów. Obecnie została juz podpisana ugoda przez euco z pzu. mam wyplacaną tylko rente z pzu. po zerwaniu umowy chciałabym skapitalizować tą rente. czy bede miala z teo tytułu jakieś nieprzyjemności ze strony euco?

Myślę, że nie powinno być żadnych problemów z wypowiedzeniem umowy, bo sprawa została przez nich teoretycznie zakończona. Biorąc pod uwagę pełnomocnika warto może sprawdzić, czy kwota renty jest ustalona w sposób prawidłowy, a dopiero później ją kapitalizować.

#14 2016-08-24 09:32:06
JAnek123

2016-08-24

Hej, chcesz się dowiedzieć czegoś o odszkodowaniach? Wejdź na Sztuka Brania Odszkodowania na Facebooku. Tam pojawiają się codziennie nowe informacje i można znaleźć przydatne porady na temat wysokości odszkodowań smile

#15 2016-08-29 11:39:08
Michal_

2015-10-26

"Sztuka Brania Odszkodowania" - nazwa brzmi podejrzanie... Czy to poradnik jak wyłudzić odszkodowanie?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij