Powrót do pracy przed zakończeniem leczenia

#1 2014-04-06 17:12:08
G75elo

2014-04-06

Witam,
kilka miesięcy temu (koniec listopada) uległem wypadkowi w pracy - uszkodzenie ścięgien i nerwu w prawej ręce. Obecnie jestem ciągle na zwolnieniu lekarskim i odbywam rehabilitację. Aby odzyskać pełną władzę w ręce muszę poddać się jeszcze jednej operacji, której termin mam wyznaczony na marzec przyszłego roku. W obawie przed utratą pracy (wiem, że pracodawca może mnie zwolnić po 180 dniach zwolnienia i 3 m-cach zasiłku rehabilitacyjnego), chcę w najbliższym czasie wrócić do pracy, jednak jednocześnie kontynuować rehabilitację do czasu kolejnej operacji. Czy możliwy jest powrót do pracy przy jednoczesnym nie zakończeniu leczenia? Pracodawca wie o moich planach co do powrotu oraz o fakcie, że nie będę w stanie w pełni wykonywać wszystkich obowiązków i jest w stanie przydzielić mi zakres obowiązków dostosowany do moich możliwości.

#2 2014-04-07 08:10:00
castorian

2014-03-26

Re: Powrót do pracy przed zakończeniem leczenia

Jeśli jest tak wola pracodawcy i twoja, nalezy dobra napisać skierowanie na banie kontrolne i ewentualnie wstępne. Tak abyś i ty i pracodawca i ty mieli pewność że powrót nie spowoduje pogorszenia stanu zdrowia.
Szczera rozmowa z lekarzem profilaktykiem jest raczej nieunikniona i on tu powinien być decydentem

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij