odszkodowanie z oc rolnika

#1 2014-04-03 15:14:46
efelinka22

2012-04-25

Witam serdecznie.
Mam pytanie(tzn wiele pytań ale po kolei) a mianowicie na początku marca mój tato pomagał na terenie posesji szwagra porządkować w sadzie owocowym drzewa -tzn przycinali gałęzie i wtedy doszło do wypadku, tato próbował obciąć gałąź siekierą a ta odbiła się od owej nieszczęsnej gałęzi i uderzyła w dłoń. Doznał wieloodłamowego złamania I kości śródręcza oraz urazu mięśnia i ścięgna prostownika długiego kciuka na poziomie nadgarstka i ręki. Przebywał w szpitalu 3 dni-zaraz po przyjęciu na oddział przeszedł zabieg operacyjny polegający na zespoleniu złamania pętlą monosoftu, szycie ścięgna oraz rany (5 szwów) i oczywiście gips na 6-7 tygodni minimum. Dowiedzieliśmy się, iż właściciel owego gospodarstwa posiada oc rolnika i że można domagać się odszkodowania. Zgłosiliśmy szkodę do ubezpieczalni, teraz mamy dokumenty do wypełnienia-no i żeby to jeszcze dobrze napisać... dodam że pierwszy raz mamy takie zdarzenie i doczynienia z oc rolnika.
Moje pytania teraz: czy Waszym zdaniem tata ma szansę na odszkodowanie??
czy zgłaszjąc szkodę wspomniany szwagier nie będzie miał problemów?? nie mówiąc o wzroście składki oc
jakiej kwoty może się domagać ( oczywiście ubezpieczalnia wyszła z propozycją 1 000 zł-jeśli doszłoby do wypłaty- śmieszne)
no i ostatnie już : czy pomożecie w wypełnieniu dokumentów do ubezpieczalni?? smile Nie wiem kompletnie jak napisać żeby jednym słowem tego nie zmaścić. Pozdrawiam serdecznie

#2 2014-04-03 17:21:31
fdsfds

2013-11-22

Re: odszkodowanie z oc rolnika

Napewno sprawy z OC rolnika nie są łatwe. Proszę powiedzieć stan siekiery był prawidłowy? Czy poprostu tata źle uderzył w gałąź? Kto zaproponował te 1000 zł ?

#3 2014-04-03 19:05:51
efelinka22

2012-04-25

tak siekiera była "sprawna".  Tata dobrze uderzył w gałąź ale siekiera odbiła się od tej gałęzi i uderzyła drugi raz już w rękę. Jeśli chodzi o ten 1000 zł to Pani z ubezpieczalni przy zgłaszaniu szkody przez telefon, ale tato powiedział że to śmieszne wię c zaproponowała 2 000, potem 3 000 i na tym stanęło-powiedziała że na razie tak napisze tę kwotę.

#4 2014-04-04 09:26:09
fdsfds

2013-11-22

To raczej nie możliwe aby taką niską kwotę proponowali z ubezpieczenia OC. Sprawa wymaga głębszej analizy. Bez analizy dokumentów trudno się wypowiedzieć.

#5 2014-04-04 11:39:18
efelinka22

2012-04-25

hmmm ale o jakich dokumentach mowa?? nie posiadamy innych niż leczenie szpitalne (karta wypisu), leczenie poza szpitalne nadal trwa tzn. wizyty u ortopedy a zdjęcie gipsu za 2-3 tyg jeśli będzie wszystko dobrze. Będziemy dopiero pisać protokół ze zdarzenia. Tylko właśnie jak napisać żeby było dobrze...?? i jeszcze pytanie o jaką kwotę możemy się ubiegać ??

#6 2014-04-04 12:04:22
fdsfds

2013-11-22

Ciężko jest określić kwotę zadośćuczynienia bez analizy dokumentów. Na zadośćuczynienie składa się wiele czynników m.in wiek poszkodowanego, rodzaj i charakter doznanych obrażeń, długość procesu leczenia, rokowania na przyszłość, trwałe następstwa urazu a także uzależnienie od pomocy osób trzecich.

#7 2014-04-04 17:28:43
efelinka22

2012-04-25

jeśli chodzi o wiek to 54 lata a o reszcie pisałam wcześniej.Leczenie nadal trwa. Więc co ja mam teraz zrobić?? skoro muszę określić się już teraz w tym dokumencie do ubezpieczalni i min. trzeba wpisać właśnie kwotę. pomóżcie sad

#8 2014-04-24 08:16:52
5bozena

2014-03-23

efelinka na również miałam wypadek na posesji i będę się ubiegać o odszkodowanie z polisy.  Przewróciłam się i doznałam wieloodłamowego złamania kości piszczelowej i strzałkowej. Najlepiej jednak zlecić to firmie, która zajmuje się takimi odszkodowaniami. Biorą dość duży procent, ale osoba prywatna rzadko wywalczy duże odszkodowanie, więc i tak się opłaca. W moim przypadku mówi się o około 20 tys. dla mnie. Jestem już prawie rok na zwolnieniu. Trzeba mieć wypis ze zgłoszenia na pogotowie (jeśli takie było), kartę ze szpitala, zdjęcie miejsca zdarzenia, ksero polisy. Oni doradzą Ci jak opisać wypadek. powodzenia.

#9 2014-04-24 08:18:31
5bozena

2014-03-23

efelinka, dziwne, że każą Ci podać kwotę. Jeśli już musisz, to zawsze lepiej podać wyższą np. 10 tys.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij