Odszkodowanie po 6 latach

#1 2013-11-29 23:38:06
dd19

2013-11-29

Witam,
W 2007 roku uległam wypadkowi, byłam pasażerką. Kierowca motocykla niestety nie przeżył, ja natomiast miałam złamane dwa kręgi piersiowe,skręcone kręgi szyjne,wstrząśnienie mózg i stłuczenie barku. Przez siedem dni leżałam w szpitalu,a przez kilka miesięcy musiałam nosić gorset. Kierowca był nietrzeźwy,a motocykl był kolegi. Ja niestety nie byłam ubezpieczona.
Po całym wydarzeniu poinformowano mnie że nie mogę się ubiegać o odszkodowanie gdyż kierowca był pod wpływem alkoholu i z jego ubezpieczenia nic nie dostanę natomiast gdybym jednak chciała je otrzymać to do odpowiedzialności została by pociągnięta rodzina czego nie chciałam bo uważałam że i tak ponieśli ogromną stratę.Zaznaczę iż nie było sprawy w sądzie. Niestety do dnia dzisiejszego cierpię na bóle kręgosłupa i inne dolegliwości. O jakie odszkodowanie mogłabym się ubiegać? Czy po takim okresie jest ono możliwe? A jeśli tak to czy rodzina poniesie z tego tytułu jakieś konsekwencje?

#2 2013-11-30 12:00:49
regulus kielce

2012-11-22

Re: Odszkodowanie po 6 latach

Może się Pani ubiegać o odszkodowanie z OC pojazdu. Jako pasażer była Pani objęta ochroną. Kwota zadośćuczynienia może być znaczna, wypłaca ją ubezpieczyciel. Rodzina sprawcy oczywiście nie ponosi konsekwencji, ktoś wprowadził Panią w błąd.

#3 2013-11-30 19:11:58
dd19

2013-11-29

A jeśli chodzi o fundusz świadczeń gwarantowanych czy coś podobnie brzmiącego ?

#4 2013-12-02 16:11:55
regulus kielce

2012-11-22

Jeśli pojazd był ubezpieczony, to odpowiedzialność przejmuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli pojazd nie był ubezpieczony, to odpowiedzialność przejmuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij